ייעוץ נכון, חוסך המון

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  ליטיגציה מסחרית

  ליטיגציה מסחרית מה זה

  ליטיגציה היא אמנות הטיעון וההופעה בבית המשפט. עורך הדין המתמחה בתחום זה מכונה ליטיגטור. ליטיגציה מסחרית מתייחסת להליך המשפטי של יישוב סכסוכים בין עסקים או סכסוכים הכרוכים בעסקאות מסחריות. ליטיגציה מסחרית יכולה לכלול מגוון רחב של מחלוקות משפטיות, לרבות הפרת חוזה, מחלוקות בין בעלי מניות או שותפים, הונאה, סכסוכי קניין רוחני וכן סכסוכים עסקיים למיניהם.

  מי הצדדים המעורבים בנושא של ליטיגציה מסחרית?

  במקרה של ליטיגציה מסחרית, הצדדים המעורבים עשויים לכלול תאגידים, שותפויות, חברות בערבון מוגבל וגופים עסקיים אחרים. תפקידו של עורך הדין הוא לייצג את הלקוח בדיונים בכל עניין הקשור לסכסוך המסחרי בפני בתי המשפט השונים, וכן בתהליכי בוררות או בגישור. ליטיגציה מסחרית כוללת את הצגת מערכת הטיעונים והעובדות והיכולת לשכנע בנכונותן. בנוסף, עורך הדין עשוי לטפל בעניינים שונים שהם לאו דווקא קשורים לבית המשפט, כגון עריכת חוזים, גבייה משפטית, טיפול בחדלות פרעון וכדומה.

  עורך דין ליטיגציה מסחרית לשירותכם

  על מנת להיות עורך דין העוסק בתחום של ליטיגציה מסחרית, עליו להיות בעל סט של תכונות וכישורים ייחודיים. ראשית, כישורי הבעה וטיעון חזקים בעל פה ובכתב. ליטיגטור טוב חייב להיות מסוגל להעביר ביעילות את טיעוניו ולשכנע את הרכב השופטים. בין היתר, היכולת לכתוב סיכומים משפטיים ולהתווכח בצורה אסטרטגית, יעילה ומשכנעת בבית המשפט. המערכת המשפטית מורכבת, ועל הליטיגטור להיות מסוגל להקפיד על כל הפרטים כדי להבטיח שהמסמכים המשפטיים מדויקים ומלאים. ליטיגטור טוב ינתח סוגיות משפטיות מורכבות ויפתח אסטרטגיות יעילות להשגת התוצאה הטובה ביותר עבור הלקוח שלו. מחלוקות משפטיות רבות ניתנות לפתרון באמצעות משא ומתן, ועל הליטיגטור להיות מסוגל לנהל משא ומתן יעיל בשם הלקוח שלו. הליטיגטור צריך כמובן גם להיות בעל הבנה מעמיקה של החוק וההליכים המשפטיים, לרבות כללי הראיות, סדרי הדין והפסיקה הרלוונטית. חשוב שיהיה לך ייעוץ משפטי מנוסה שידריך אותך בכל שלב בתהליך מורכב זה. עורכת הדין המיומנת עדי מיטל ריין מתמחה בייצוג בכל הערכאות המשפטיות ויכולה לעזור לך לנווט במערכת המשפט, להגן על זכויותיך ולפעול להשגת התוצאה הטובה ביותר עבורך.

  עורך דין ליטיגציה מסחרית

  ליטיגציה היא אומנות הטיעון וההופעה בבית משפט. לא כל עורך דין הוא גם ליטיגטור המוסמך ויכול לייצג את לקוחותיו בבית המשפט. כדי לעסוק גם בליטיגציה ובהופעה בבתי המשפט השונים, צריך עורך הדין להיות רהוט, חד ומדויק. נדרש להיות מוכן להתרחשויות לא צפויות בבית המשפט ולהיות בעל יכולת ורבלית מצוינת. ליטיגציה מסחרית עוסקת בכל הקשור לסכסוכים, או מחלוקות שנוצרו על רקע עסקי. אותם גופים המעורבים בעניין יכולים להיות שותפים עסקיים, חברה בע"מ או תאגיד, והמחלוקות שהביאו את הצדדים לבית המשפט יכולות לנבוע מסיטואציות שונות כמו חוזה שבוטל או הופר, הטעיה, תרמית, הונאה של צד אחד כלפי הצד האחר, נושאים הקשורים לקניין רוחני, מוניטין ועוד.

  ליטיגציה מסחרית- בתוך ומחוץ לבית המשפט

  ליטיגציה מסחרית כוללת ייצוג של צד כלשהו בבית המשפט, הצגת טיעונים משכנעים בפני השופט היושב בדין, תוך הצגת יכולת תגובה גבוהה לדברי הצד השני. עורך הדין גם יחקור חקירה נגדית, את העדים שמביא הצד השני, או את העדים מטעם הלקוח שלו. לצד זאת הוא גם יכין את העדים מטעם הלקוח, לחקירה נגדית שיבצע עורך הדין המייצג את הצד השני. עם זאת, ליטיגציה מסחרית אינה מתרחשת רק בבית המשפט. ליטיגטור טוב, יכול להוביל או לקחת חלק בהליכי בוררות וגישור המתקיימים גם מחוץ לבית המשפט, או לייצג את הלקוח בניהול מו"מ אל מול הצד השני. ליטיגטור טוב יוכל להוביל להסכם המקובל על הצדדים מחוץ לבית המשפט ובכך לחסוך הליכים ארוכים ומסורבלים.

  בחירה  נכונה של ליטיגטור להצלחת המהלך

  בין אם מדובר על ליטיגציה מסחרית בבית המשפט, או בהליך  המתקיים מחוץ לבית המשפט, חשוב לבחור בעורך דין בעל יכולות גבוהות המתאימות לכך. כאמור, הרהיטות, היכולת הוורבאלית של עורך הדין הינה חשובה מאוד לניהול הליך משפטי וכך גם הנוכחות והכריזמה שלו, תכונות שהן לרוב קיימות באדם, או שאינן קיימות ויש להן השפעה רבה על ההליך. מעבר לנוכחות וליכולת הטיעון והשכנוע, חשוב לבחור עורך דין בעל ניסיון רב בתחום המשפט המסחרי שיש לו בקיאות רבה בחוקים ובפסיקות המהוות תקדימים משפטיים, אותם יוכל לשלוף בקלות בשעת הצורך תוך כדי דיון או מו"מ אל מול הצד שכנגד.

  עו"ד עדי מי טל ריין הינה עורכת דין ומגשרת, בעלת ניסיון רב שנים בליטיגציה האזרחית והמסחרית  בייצוג לקוחות בבתי המשפט השונים וביישוב סכסוכים במגוון רחב של נושאים ותחומים. עו"ד עדי מיטל ריין, ניחנה בחדות, רהיטות ויכולות וורבלית כך שכל לקוח מקבל ייצוג וליווי מקצועי ומותאם לו ללא פשרות. מוזמנים ליצור קשר.

   

  ייעוץ נכון, חוסך המון

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   שלחו וואטסאפ
   1
   Scan the code
   היי, כאן עורכת דין ומגשרת עדי מיטל ריין.
   איך אפשר לעזור?