ייעוץ נכון, חוסך המון

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  שימוע לעובד

  שימוע לפני פיטורים

  שימוע לעובד הוא השם הניתן לפגישה רשמית בין מעסיק לעובד שנועדה כדי לטפל בבעיות במקום העבודה כמו בעיות משמעת, סיום עבודה והבאת תלונות באוזני העובד או המעביד. מטרת השימוע לעובדים היא לאפשר לשני הצדדים להציג את הצד שלהם בסוגיה ולהגיע לפתרון.

  כמה דברים שכדאי לזכור בעת עריכת שימוע לעובד

  במצב של שימוע לעובד, במידה ואתם בצד העובד אשר זומן לשימוע, עיינו קודם בהסכם העסקה ובכל תיעוד רלוונטי הקשור לתקופת יחסי העבודה. שקלו להביא עמכם כל ראיה או עדים שיכולים לתמוך בצד שלכם. אם אתם מגיעים לשימוע בתור המעסיק, שימו לב שיש בידכם את כל העובדות והראיות הרלוונטיות לפני השימוע. ודאו שאתם מבינים את המדיניות והנהלים של החברה לשימוע עובדים, ועקבו אחריהם מקרוב על מנת להבטיח שהדיון יהיה הוגן. גם המעסיק וגם העובד צריכים לשמור על הדיון מקצועי ולהימנע מלקיחת השיחה לפן האישי או להגיע להתפרצויות רגשיות. היצמדו לעובדות והימנעו מהנחות או השערות. שני הצדדים צריכים להקשיב לנקודות המבט זה של זה ולהיות פתוחים למשוב בונה על מנת ליצור דיאלוג ולהוביל לפתרון. הקפידו לתעד את הדיון וכל פעולה שנעשית בעקבותיו כדי למנוע אי הבנות או מחלוקות בעתיד.

  למה כדאי לשכור את שירותיו של עורך דין למטרה זו?

  שכירת עורך דין בעת ​​עריכת שימוע לעובד יכולה להועיל הן למעסיק והן לעובד. ראשית, עורך דין לענייני עבודה מחזיק במומחיות בדיני עבודה ויסייע להבטיח שהשימוע יתנהל בהתאם לכל החוקים והתקנות הרלוונטיים על מנת למנוע בעיות משפטיות בהמשך. לעובד ישנה זכות להיות מיוצג בעת עריכת השימוע ועל המעסיק חובה ליידע את העובד בזכות זו. עורך דין יכול לשמש כצד שלישי ניטרלי ולסייע להבטיח שהדיון יתנהל בצורה הוגנת וללא משוא פנים. עורך הדין עוזר במניעת מניעים או רגשות אישיים מלהשפיע על תוצאות השימוע, מספק הנחיות לעובד ולמעסיק כיצד להתכונן לשימוע, מעיין במסמכים רלוונטיים, מייעץ לגבי ראיות מתאימות ומספק הנחיות לשני הצדדים כיצד להציג את המקרה שלהם. עורך הדין גם מסייע בניסוח הסכם פשרה, במידת הצורך. במידה והנושא מגיע לבית הדין לעבודה, עורך הדין יספק ייצוג הולם למעסיק או לעובד. עורכת הדין עדי מיטל ריין תבטיח שהשימוע יתנהל בצורה הוגנת וחוקית תוך מתן ליווי מקצועי לכל הגורמים המעורבים. ככל שהצדדים יישארו חלוקים עורכת הדין עדי מיטל ריין תלווה, תייעץ ותייצג אתכם בבתי הדין לעבודה, במקרה של תביעת עובד כנגד המעסיק, או במקרה של פיטורים שלא כדין או שימוע פגום.

  ייעוץ נכון, חוסך המון

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   שלחו וואטסאפ
   1
   Scan the code
   היי, כאן עורכת דין ומגשרת עדי מיטל ריין.
   איך אפשר לעזור?